סובלים מפסוריאזיס? כך תשמרו על עצמכם בתקופת הקורונה

מחלת הפסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית בעלת היבטים גנטיים, הנובעת בין השאר משיבושים במערכת החיסונית ובקצב ההתחדשות של תאי העור, שהופך מהיר מדי. הסימפטומים הבולטים ביותר של המחלה הם נגעים אדמומיים ומגרדים בחלקים שונים של עור, מכוסים קשקשת בגוון לבן-כסוף. במקרים רבים הגירוד גורם לפציעות בעור, סדקים ודימום. מדובר בתופעה המשתנה בהיקפה מאדם לאדם אך מהווה מקור למבוכה על רקע אסתטי ולפגיעה ממשית באיכות החיים של אלו הסובלים ממנה.

מתקפת הקורונה עלולה לפגוע בחולי פסוריאזיס

אין כמעט אדם אחד על כדור הארץ שלא מתעסק בימים האלו בווירוס הקורונה, על השלכותיו הבריאותיות, כלכליות, חברתיות ועוד. הווירוס התפשט עד כה ללמעלה מ- 200 מדינות ברחבי העולם, תוך שהוא גובה עשרות אלפי קורבנות, רובם ככל הנראה בעלי מחלות רקע קודמות המקשות על הגוף להתמודד עם הנגיף האלים. על אף שפסוריאזיס אינה נחשבת למחלת רקע המעמידה בסכנה את מי שחולה בה ונדבק בקורונה, באופן פרדוקסלי המאפיינים הבולטים שלה עשויים להתנגש עם ההנחיות הגורפות להתמודדות עם וירוס הקורונה ומניעת ההידבקות. ראשית, ההמלצה הנפוצה והגורפת למניעת הידבקות בקורונה היא שטיפה מרובה של הידיים, שבמינונים גבוהים עלולה לגרום ליובש בעור על אף היתרונות הבריאותיים שלה. שנית, גם האלכוג'ל – חומר חיטוי מבוסס אלכוהול המיועד לשימוש אישי – ידוע בנזקים שהוא מסב לעור הידיים, לרבות יובש קיצוני וקילופים. בנוסף לכל אלו, ההתמודדות הלוגיסטית והנפשית עם מגפת הקורונה עלולה להחמיר את מצב הפסוריאזיס. על אף שמקור המחלה הינו פיזי, לחץ נפשי עלול להחמיר אותה משמעותית כמו גם תזונה לא מאוזנת, שמאפיינת את השהות הארוכה בבית בזמן הסגר.

לכל המצבים האלו יש פתרון

לווירוס הקורונה אין אמנם עדיין חיסון, אבל לפסוריאזיס יש טיפול שיכול לשפר משמעותית את המחלה ולהעלות את איכות החיים של אלו הסובלים ממנה, בשגרה ובתקופת הקורונה. 
קרם Psirelax הוא פתרון טבעי, איכותי וקל לשימוש לטיפול בפסוריאזיס, המקל משמעותית על תסמיני המחלה וזאת תוך זמן קצר. הקרם בעל מרקם נעים ונספג במהירות בעור וניתן להשתמש בו בכל חלקי הגוף לצמצום השטחים הנגועים, שיקום מראה העור והקלה בתחושת הגרד. הקרם מאושר על ידי משרד הבריאות ועבר מחקר קליני לפי ועדת הלסינקי.
בנוסף לקרם Psirelax ניתן לבצע כמה שינויים קטנים אך מהותיים באורח החיים. למשל, למצוא שיטות לרגיעה נפשית באמצעות מוזיקה, מדיטציות, תרגילי נשימות, חשיבה חיובית ועוד.
כמו כן, על-מנת למקסם את התוצאות של קרם Psirelax ולמנוע החמרה של המחלה, רצוי דווקא לשטוף ידיים בתדירות מתונה. מכיוון שהתמגנות נגד נגיף הקורונה היא החשובה ביותר בסדרי העדיפויות, מומלץ להשתדל להימנע מפעולות המצריכות שטיפה מרובה של הידיים: התעסקות עם צבעים וחומרים הדורשים ניקוי יסודי מהעור, הדחת כלים והתעסקות עם מזון המצריך שטיפה, תזונה הגורמת ליציאות מרובות שלאחריהן שוטפים ידיים ועוד.