גירוד או גרד (לטינית:PRURITUS) הינה פעילות בתאי העצב התחושתיים הגורמת תחושה לא נעימה אשר ,מעוררת אצלנו דחף לשרוט או לשפשף את העור, הגירוד הינו חוויה גופנית חושית שהמדע מתקשה לסווג, יש נקודות דמיון רבות בין הגירוד לבין כאב מכיוון ששניהם אינן חוויות נעימות אך הם שונים זה מזה בדפוס התגובה ההתנהגותי.

בעוד שהכאב יוצר רפלקס נסיגה,הגירוד מוביל לתגובה חוזרת לשם שיפשוף האזור המגורה והעלמת העקצוץ,החומר שאחראי לתחושה האופיינית בעור בשעת גרד הוא היסטמין, שמופרש אל הדם על פי רוב כתגובה אלרגית או דלקתית.

הגרד עלול להופיע כתוצאה מגורם חיצוני כמו טפיל אשר נמצא על העור ובאופן דומה הגרד יכול להופיע כתוצאה מגירוי כימי פנימי שמפיק תחושת גירוד, מחלות עור טפיליות ואחרות,כדוגמת כינים, ולחלופין תופעות אלרגיות, יכולות להתבטא בסממנים שכוללים גירוד עז.
כמו כן,יובש והיגיינה לקויה יכולים גם הם להוות גורם לגרד. 

SKINITCH (לגרד)

₪ 119.00

קרם ייחודי לטיפול ולהקלת גרד וגירוי בעור. יעיל בשפשפות באזור המפשעה ובית השחי, לטיפול בדרך טבעית ובטוחה  להקלה מיידית בגרד ובאדמומיות ב...

סה"כ: 0
דניאל עוזיאל

שלום רוזי,
המוצר פסירילקס מוכנס למגוון מכבי על תנאי עד סוף שנת 2011 ממליץ לנסות ולקדמו.

דניאל עוזיאל
מחלקת רכש תרופות
מכבי שרותי בריאות
היכל הסיטי רח' המרד קומה
תל אביב 68125

קרא עוד

דניאל עוזיאל

Heart Patient

ד"ר יוסף שירי

לכבוד
ועדת התרופות 
שירותי בריאות כללית
הנידון: התכשיר PSIRILAX לטיפול בפסוריאזיס, תכשיר מקומי המבוסס על תמצית זרעים טבעית נבדק על ידי במחקר קליני שבוצע במסגרת המרכז לרפואת העור בתל נורדאו לאחר כל האישורים הנדרשים כולל ועדת הלסינקי.
נבדק על ידי...

קרא עוד

ד"ר יוסף שירי

Heart Patient